درباره ما

اسپولگ اولین گروه تخصصی حقوق ورزش در ایران است که در سطح داخلی و بین‌المللی فعالیت می‌کند.

این گروه، توسط آقای روزبه وثوق احمدی، وکیل پایه یک دادگستری، با حدود 15 سال فعالیت مستمر در حوزه های گوناگون حقوق ورزش و کسب تجربه در سمت های عالی حقوق ورزش از جمله عضویت در کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا، ریاست کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون فوتبال، و بیش از 12 سال عضویت در کمیته حقوقی فدراسیون جهانی کشتی، بنیان گذاشته شده است. 

علاوه بر ایشان، اسپولگ متشکل از وکلا و مشاوران حقوقی‌ است که به صورت تخصصی در حوزه های مختلف حقوق ورزش فعالیت داشته و علاوه بر تجربه‌های اجرایی، در حوزه آکادمیک نیز، پایان نامه ها و مقالاتی را به رشته تحریر در آورده‌اند. 


علت تشکیل

با توجه به ضعف مشهود علمی و اجرایی در زمینه حقوق ورزش در داخل کشور و نتایج منفی ناشی از آن، مانند محرومیت های متعدد ورزشی، مجازات های سنگین نقدی برای فدراسیون ها و باشگاه ها و نیز ناکامی های متعدد در نهادهای تخصصی رسیدگی کننده به اختلافات مرتبط با ورزش از جمله دیوان داوری ورزش و اتاق حل اختلاف فیفا، این نیاز احساس شد تا با تشکیل گروهی متخصص، به صورت هدفمند به این حوزه پرداخته شود. هدف آن است که با ارائه‌ی آموزش و مشاوره های حقوقی در این حوزه، مشکلات ناشی از عدم توجه تخصصی به حقوق ورزش در آینده نزدیک به حداقل رسیده و نتیجتا با مشکلات حقوقی کمتری در ورزش روبرو باشیم. 


مخاطب

اسپولگ در تمامی حوزه های مرتبط با حقوق ورزش فعال بوده و در این راستا به فدراسیون های ورزشی، باشگاه ها، بازیکنان، مربیان، واسطه های نقل و انتقالات (ایجنت ها) و کلیه اشخاص فعال در حوزه ورزش خدمات ارائه می‌دهد.