مدرسین دوره

مدرسین دوره

معرفی دوره

عمومیمقدماتیبزودیرایگان
دوره مقدماتی دیوان داوری ورزش (CAS)

دوره مقدماتی دیوان داوری ورزش (CAS)

معرفی

 • دیوان داوری ورزش  که نام انگلیسی آن The Court of Arbitration for Sport است و به اختصار CAS نامیده می‌شود، در سال 1984 میلادی تاسیس گردیده و بالاترین مرجع حل و فصل اختلافات ورزشی در جهان است. نحوه‌ی عملکرد این دیوان، آرای صادره و رویه قضایی که ایجاد نموده است، از مهم‌ترین موضوعات حوزه حقوق ورزش و بالاخص حقوق بین الملل ورزش است و همه علاقه‌مندان به فعالیت علمی و یا عملی به حوزه حقوق ورزش، بایستی مباحث مربوط به این دیوان را مسلط شوند.

 • محتوا: در دوره مقدماتی دیوان داوری ورزش، مخاطبان محترم به صورت کلی با تاریخچه، نحوه و چگونگی تشکیل، تغییرات به وجود آمده  و نیز ساختار دیوان داوری ورزش (CAS) آشنا خواهند شد.

 • هدف: طی کردن این دوره‌ی مختصر صرفاً باعث ایجاد یک آشنایی اولیه و کلی با دیوان داوری ورزش خواهد شد و هدف از ایجاد این دوره‌ی مقدماتی آن است که شرکت کنندگان، پیش از شروع دوره‌ی پیشرفته، پیش زمینه‌ای نسبت به این دیوان و نحوه‌ی عملکرد آن داشته باشند.

 • مخاطب و شرکت کنندگان: همه علاقه‌مندان به  حوزه حقوق ورزش و به خصوص مباحث حل و فصل اختلافات در ورزش، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.

 • نحوه برگزاری دوره: این دوره شامل دروس کتبی ارائه شده در 5 سرفصل و نیز 1 جلسه کلاس 2 ساعته آنلاین است. شرکت‌کنندگان پس از تکمیل دروس کتبی، در جلسه مربوطه شرکت خواهند کرد.
 • جلسه آنلاین: بعد از ثبت‌نام، لینک  و اطلاعات لازم برای شرکت در 1 جلسه کلاس 2 ساعته آنلاین، برای شما ارسال خواهد شد.

 • زمان لازم جهت طی دوره:  طی این دوره، به حداقل 3 ساعت جهت مطالعه دروس و شرکت در جلسه آنلاین  نیاز دارد.

 • هزینه دوره: این دوره‌ی مقدماتی کاملاً به صورت رایگان برگزار می‌شود.

 • صدور گواهی پس از اتمام دوره: پس از اتمام دوره، لازم است که متقاضیان در آزمون مربوطه که به صورت تستی و آنلاین برگزار می‌شود شرکت نمایید و در صورت موفقیت در آزمون، گواهی نامه مربوطه نیز بلافاصله صادر و در اختیار  قرار خواهد گرفت.

 • دوره پیشرفته دیوان داوری ورزش: بررسی دقیق مقررات و آئین دادرسی دیوان، در دوره‌ای جداگانه‌ی پیشرفته برگزار می‌شود. گذراندن این دوره مقدماتی که به صورت رایگان برگزار می‌شود و پذیرفته شدن در آزمون آنلاین تستی انتهای دوره، پیش نیاز ثبت نام  “دوره پیشرفته دیوان داوری ورزش” است.

دوره پیش‌نیاز: ندارد

سرفصل‌های دوره

برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.معرفی و تاریخچه تاسیس دیوان داوری ورزش
1 از 5
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.تغییرات بنیادین دیوان در سال 1994- پرونده المار گوندل
2 از 5
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.شورای بین‌المللی داوری ورزش (ICAS)
3 از 5
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.انواع رسیدگی در دیوان داوری ورزش
4 از 5
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.برخی سوالات متداول در خصوص دیوان داوری ورزش
5 از 5

کلاس‌های دوره

  کلاس‌های این دوره بزودی برگزار خواهند گردید.

  حقــ نشر © 1400 - کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دفتر حقوق ورزش اسپولگ است.