مدرسین دوره

مدرسین دوره

مشاهده پروفایل

روزبه وثوق‌ احمدی
روزبه وثوق‌ احمدی

مدیر و عضو موسس

دکتر روزبه وثوق احمدی، وکیل متخصص حقوق ورزشی است و عضویت در کمیته حقوقی و اخلاق فدراسیون جهانی کشتی، عضویت در کمیته انضباطی کنفدراسیون فوتبال آسیا (AFC)، عضویت در کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ایران، بنیانگذاری و ریاست کمیته وضعیت فدراسیون فوتبال ایران، عضویت در کمیته حقوقی کمیته ملی المپیک، وکیل معاضدتی فیفا (FIFA PRO Bono Counsel) و نیز عضویت در کمیته انضباطی فدراسیون جهانی والیبال (FIVB)، از جمله سوابق کاری و حرفه ای ایشان است.

مشاهده پروفایل

امیر ارسلان اسکندری دانش آموخته کارشناسی ارشد حقوق بین الملل دانشگاه تهران و مسلط به زبان انگلیسی است. ایشان حدوداً دو سال عضو کمیته وضعیت بازیکنان فدراسیون بوده، حدوداً یک سال به عنوان معاون کمیته انضباطی فدراسیون ووشو فعالیت داشته و در حال حاضر عضو فهرست داوران و کمیته‌ی مشورتی انضباطی در فدراسیون جهانی هنرهای رزمی (MMA) است.

پشتیبانی دوره: هرگونه سوال مرتبط با این دوره را میتوانید از طرق ذیل مطرح نمایید:

 • ارسال پیام در قسمت پشتیانی پروفایل 
 • ارسال پیام در تلگرام: Spoleg@ 
 • ارسال ایمیل : info@Spoleg.com

مسئول اجرائی

مسئول اجرائی

مشاهده پروفایل

صبا مکانی
صبا مکانی

کارآموز

مسئول اجرائی دوره دیوان داوری ورزش 

 

معرفی دوره

عمومیمقدماتی
دوره مقدماتی دیوان داوری ورزش (CAS)

دوره مقدماتی دیوان داوری ورزش (CAS)

معرفی

Video section

دیوان داوری ورزش  که نام انگلیسی آن The Court of Arbitration for Sport است و به اختصار CAS نامیده می‌شود، در سال 1984 میلادی تاسیس گردیده و بالاترین مرجع حل و فصل اختلافات ورزشی در جهان است. نحوه‌ی عملکرد این دیوان، آرای صادره و رویه قضایی که ایجاد نموده است، از مهم‌ترین موضوعات حوزه حقوق ورزش و بالاخص حقوق بین الملل ورزش است و همه علاقه‌مندان به فعالیت علمی و یا عملی در حوزه حقوق ورزش، بایستی مباحث مربوط به این دیوان را مسلط شوند.

 • محتوا: در دوره مقدماتی دیوان داوری ورزش، مخاطبان محترم به صورت کلی با تاریخچه، نحوه و چگونگی تشکیل، تغییرات به وجود آمده، ساختار دیوان داوری ورزش (CAS) و انواع رسیدگی در دیوان، آشنا خواهند شد.
 • هدف: طی کردن این دوره‌ی مختصر صرفاً باعث ایجاد یک آشنایی اولیه با دیوان داوری ورزش خواهد شد. هدف از ایجاد این دوره‌ی مقدماتی آن است که شرکت کنندگان، پیش از شروع دوره‌ی پیشرفته، پیش زمینه‌ای نسبت به این دیوان و نحوه‌ی عملکرد آن داشته باشند.
 • مخاطب و شرکت کنندگان: همه علاقه‌مندان به حوزه حقوق ورزش و به خصوص مباحث حل و فصل اختلافات در ورزش، می‌توانند در این دوره شرکت کنند.
 • نحوه برگزاری دوره: این دوره شامل دروس کتبی ارائه شده در 7 سرفصل است که شرکت‌کنندگان با مطالعه متون ارایه شده و شنیدن فایلهای صوتی آموزشی، با مباحث مربوطه آشنا خواهند شد.
 • هزینه دوره: هزینه ثبت نام در این دوره‌ی مقدماتی، مبلغ پانصد هزار تومان است که پس از ثبت نام، دروس دوره برای شرکت کنندگان در دسترسی کامل و بدون محدودیت زمانی تعلق خواهد گرفت.  
 • صدور گواهی پس از اتمام دوره: متقاضیان صدور گواهی نامه، پس از اتمام دوره، لازم است که در آزمون مربوطه که به صورت تستی و آنلاین برگزار می‌شود شرکت نمایند و در صورت موفقیت در آزمون، گواهی نامه الکترونیک مربوطه نیز پس از احراز هویت آنلاین، بلافاصله صادر و در اختیار قرار خواهد گرفت.
 • دوره پیشرفته دیوان داوری ورزش: بررسی دقیق مقررات و آئین دادرسی دیوان، در دوره‌ای جداگانه‌ی پیشرفته برگزار می‌شود. گذراندن این دوره مقدماتی  و پذیرفته شدن در آزمون آنلاین تستی انتهای دوره، پیش نیاز ثبت نام “دوره پیشرفته دیوان داوری ورزش” است که چند مرتبه در سال و با اطلاع قبلی برگذار می شود.

دوره پیش‌نیاز: ندارد

سرفصل‌های دوره

برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.معرفی و تاریخچه تاسیس دیوان داوری ورزش
1 از 7
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.تغییرات بنیادین دیوان در سال 1994 - پرونده المار گوندل
2 از 7
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.شورای بین‌المللی داوری ورزش (ICAS)
3 از 7
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.انواع رسیدگی در دیوان داوری ورزش (و سایر موضوعات پرکاربرد.)
4 از 7
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.ایران و دیوان داوری ورزش
5 از 7
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.ترجمه کد دیوان داوری ورزش - بخش اساسنامه
6 از 7
برای مشاهده سرفصل، در دوره ثبت‌نام کنید.منابع جهت مطالعه بیشتر
7 از 7

ثبت‌ نام دوره

 • spg116

  دوره مقدماتی دیوان داوری ورزش (CAS)

  ثبت نام

  مدرس:روزبه وثوق‌ احمدی - امیرارسلان اسکندری

  شهریه: 500,000تومان

حقــ نشر © 1400 - کلیه حقوق این وب سایت متعلق به دفتر حقوق ورزش اسپولگ است.