مشاوره حقوقی

یکی از حوزه‌های اصلی فعالیت اسپولگ، ارائه مشاوره های حقوقی تخصصی در حوزه حقوق ورزش به اشخاص فعال در حوزه ورزش، از جمله فدراسیون‌های ورزشی، باشگاه‌ها، بازیکنان، مربیان و واسطه‌(ایجنت)‌ها است. 

ارائه مشاوره حقوقی تخصصی به افراد و نهاد‌های فعال در ورزش، نیازمند در اختیار داشتن دانش تخصصی و تجربه کافی در این حوزه است؛ و با توجه به اینکه که اعضای اسپولگ این دو ویژگی کلیدی را دارا هستند، اسپولگ می‌تواند به بهترین شکل به اشخاص حقیقی و حقوقی کمک نموده تا مسیر مورد نظر را به درستی طی کنند.

انجام امور ورزشی بدون در اختیار داشتن مشاور حقوقی متخصص در این حوزه، باعث می‌شود که اشخاص حقیقی و حقوقی مربوطه در طول مسیر فعالیت خود با مشکلات و موانعی روبرو شوند که ممکن است آینده حرفه ای و ورزشی آن ها را به خطر انداخته و دچار مشکلات جدی کند.

در جهت رفع این ریسک که سال‌ها باعث ایجاد معضلات حقوقی بسیاری برای فعالان ورزش ایران شده است، اسپولگ در تمامی مسائل حقوقی مرتبط در ورزش آماده ارائه مشاوره تخصصی است.

برخی از عناوین این حوزه، شامل موارد زیر است:

- ارائه مشاوره حقوقی در خصوص تمامی اقدامات حقوقی مرتبط در دیوان داوری ورزش(CAS)؛

- ارائه مشاوره حقوقی در خصوص تمامی اقدامات حقوقی مرتبط در نهادهای رسیدگی به اختلافات در فدراسیون های بین المللی ورزشی، بالاخص فیفا (کمیته وضعیت بازیکنان، اتاق حل اختلاف، کمیته انضباطی فیفا، کمیته اخلاق فیفا و کمیته استیناف فیفا)؛

- ارائه مشاوره حقوقی در خصوص تمامی اقدامات حقوقی مرتبط در نهادهای داخلی رسیدگی به اختلافات و صدور مجوز در فدراسیون ها، بالاخص نهادهای درون فدراسیون فوتبال ایران (کمیته وضعیت بازیکنان، کمیته انضباطی، کمیته اخلاق و کمیته صدور مجوز حرفه ای)؛

-ارائه مشاوره حقوقی در زمینه تنظیم قرارداد و توافق نامه ها

- ارائه مشاوره حقوقی در خصوص تمامی اقدامات حقوقی مرتبط با نقل و انتقال بازیکنان و مربیان.